پرسش های متداول

آیدی پی یک سیستم درگاه پرداخت شخصی است که بهترین و راحت ترین راه جهت دریافت پول میباشد.
شما با ایجاد یک حساب کاربری در آیدی پی و دارای یک صفحه پرداخت شخصی با آدرس منحصر به فرد خواهید شد، که با دادن آدرس آن میتوانید از هر شخصی به صورت الکترونیک پول دریافت نمایید.

مشتری شما با رفتن به صفحه پرداخت بانک، و طی کردن عمیات پرداخت (که همانند سایر خریدهای اینترنتی است) پول به حساب شما واریز خواهد شد.

کلیه شرکت ها و استارت آپ های کوچک می توانند از آیدی پی استفاده کنند و همچنین مغازه دارها و کسانی که برای کالا و یا خدمات فاکتور صادر می کنند. یا کلیه اشخاصی که فروشنده کالا هستند.

باتوجه به روند سخت و پیچیده پرداخت ها برای شرکت ها و استارت آپ های کوچک، ما با ارائه سرویس آیدی پی سعی بر آن داریم که شما در سریع ترین زمان ممکن بتوانید هزینه ها را از مشتریان تان دریافت نمایید.

با مراجعه به صفحه اول سایت و کلیک بر روی لینک ثبت نام که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد وارد بخش ثبت نام خواهید شد (همچنین می توانید با آدرس http://idpay.ir/user/register مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید)
در صفحه ثبت نام بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، یک ایمیل حاوی یک لینک برای شما ارسال میشود که با کلیک بر روی آن حساب کاربری شما تایید خواهد شد. همچنین یک پیامک اطلاع رسانی مبنی بر ساخته شدن حساب کاربری، به شما ارسال خواهد شد.

باتوجه به سیستم شاپرک و سازوکارهای بانک مرکزی، اگر پرداخت تا قبل از ساعت 22:30 انجام شده باشد، پول بین ساعت 9:30 تا 12:00 صبح روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد.
ولی اگر پرداخت بعد از ساعت 22:30 انجام شده باشد، پول پس فردا در همان ساعت 9:30 تا 11:30 به حساب شما واریز خواهد شد.
اگر پرداخت در روزهای قبل از تعطیلات (مثلا پنجشنبه) انجام شده باشد، پول در اولین روز کاری (شنبه) به حساب شما واریز خواهد شد.

باتوجه به سیستم شاپرک که سیستم سراسری بانک مرکزی برای پرداخت های اینترنتی می باشد، واریز تراکنش های درگاه های پرداخت اینترنتی روز بعد انجام می پذیرد و این قانون برای کلیه پذیرنده ها صادق است.

در حال حاضر کف انتقال وجه 1,000 تومان و سقف آن 50 میلیون تومان است.

برای ساخت لینک پرداخت کافی است که رقم مورد نظرتان را به صورت ریال، بعد از آدرس آیدی پی تان قرار دهید. مثلا اگر دارای یک آیدی پی به آدرس idpay.ir/ali هستید
برای ساخت یک لینک 15 هزار تومانی باید این رقم را به این صورت idpay.ir/ali/150000 در انتهای آدرس قرار دهید و این لینک را برای شخص پرداخت کننده ارسال کنید. دقت نمایید که نیازی به ثبت لینک در سایت نمی باشد.

اگر بعد از 24 ساعت پرداخت پول توسط مشتری شما، پول به حسابی که معرفی کرده اید واریز نشده است، لطفا با همکاران ما در بخش پیگیری تراکنش ها تماس حاصل فرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن این مورد پیگیری گردد.

با توجه به قوانین بانک مرکزی و شبکه شاپرک، وجه کلیه تراکنش هایی ناموفق، حداکثر تا 40 دقیقه بعد به صورت اتوماتیک به حساب خریدار بازگشت داده میشود. در بعضی از مواقع نیز باتوجه به برخی مشکلات بانکی (مانند عدم پاسخگویی سوئیچ بانک صادر کنننده کارت) برگشت پول 48 تا 72 ساعت طول خواهد کشید.

خیر، ولی در صورت داشتن حساب کاربری در آیدی پی تاریخچه ای از واریزی ها و دریافتی های خود خواهد داشت.

استفاده از آیدی پی برای کسانی که در آن حساب کاربری ایجاد می کنند رایگان است.

از هر تراکنش مبلغ 5,000 ریال کارمزد دریافت می شود که بر عهده واریز کننده وجه می باشد، که معادل کارمزد پرداختی شتاب می باشد.

آیدی پی یک سرویس ارائه شده توسط شرکت وب کاران می باشد که سابقه بیش از 8 سال در تولید سیستم های مالی تحت وب و ارائه خدمات آی تی دارد، آیدی پی با همکاری درگاه های معتبر بانکی کشور فعالیت می کند و کلیه فرایند تراکنش و کسر پول در سایت بانک و درگاه پرداخت انجام میشود و امنیت پروسه پرداخت به عهده بانک عامل و بانک مرکزی می باشد. تمامی درخواست ها بین کاربر و سرورهای آی دی پی، تحت پروتکل های رمزنگاری 2048 بیتی انجام میگیرد که امنیت ارتباط را تضمین میکند و کلیه تراکنش ها و فعالیت ها در سیستم ثبت شده و به راحتی قابل پیگیری است.
به جز شماره شبا و شماره حساب هیچ گونه اطلاعات بانکی همانند شماره کارت و ... در آیدی پی ذخیره نمیشود و در هیچ جای سایت، آیدی پی این اطلاعات را از شما درخواست نمیکند.

ما با استفاده از تجربه بالایی که در زمینه تولید سیستم های تحت وب داریم و همچنین با بهره گیری از پروتکل های بروز امنیتی مانند https، فضایی بسیار قابل اعتماد و ایمن را برای کاربران فراهم ساختیم و روز به روز با تست های مختلف و بررسی های سیستماتیک بر کلیه روندهای سیستم نظارت داریم.

برای استفاده از آیدی پی و دریافت وجه، فرقی نمی کند که در چه بانکی حساب داشته باشید، در هرکدام از بانک های کشور و هر نوع حسابی (جاری، پس انداز، سپرده و ...) که داشته باشید می توانید از آیدی پی استفاده کنید. فقط کافی است که شماره شبای حساب خود را داشته باشید.

با ما در تماس باشید

خیابان ولیعصر - روبروی پارک ساعی - خیابان آبشار - پله ششم - پلاک 4 - طبقه 2

021-88778996

021-88778987

ساعات تماس : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17